Sportos hírek: Tököli és Vojvoda mentett

Fotó: Molnár Gyula

A legutóbbi négy nyeretlen mérkőzés után végre megtört a jég és hazai pályán 1:0-ra győzni tudott a Diósgyőr ellen az MVM Paks az OTP Bank Liga 23. fordulójában. A zöld-fehérek lendületesen kezdtek, több veszélyes akció után Tököli góljának köszönhetően előnyhöz jutottak. Az ellenfél a szünet előtt eredményes helyzeteket nem tudott kialakítani, a hajrában viszont olyannyira felpörögtek, hogy a paksiak csak szerencsés módon tudták megőrizni győzelmüket.

Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszában, a felsőház 8. fordulójában az Atomerőmű hosszabbításban nyert Jászberényben. A felek a találkozó alatt végig fej-fej mellett haladtak, azonban a negyedik negyed utolsó percét hatpontos hátrányban kezdte az ASE. Vojvoda Dávid két sikeres büntetője után összehozott egy mezőnykosarat, majd utóbbiból Körtélyesi Gergely is bemutatott egyet, 84:84 után pedig jöhetett a hosszabbítás. A piros-kékek szerencsésen fordítottak, a döntő szót Vojvoda egy triplával mondta ki és 93:95-re zárta a meccset.