Lemosta az ASE a Szolnokot

Fotó: Molnár Gyula

Egyenlített az Atomerőmű a Szolnok ellen a kosárlabda NB I. elődöntőjének második mérkőzésén, így az állás 1:1 az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A piros-kékek az utolsó negyedik fölényesen vezettek, és bár a végén az Olaj nagy hajrát indított, az ASE előnye már behozhatatlan volt.

Az első negyed végére Levy-ék begyújtották a rakétákat és először 29:20-ra léptek el a vendégektől. A piros-kékek ezután sem húzták be a féket és a nagyszünetre 44:30-as állás mellett vonulhattak pihenőre a felek. A 34. perc végén már 26 ponttal vezetett a házigazdacsapat, és bár innentől nem született újabb pont, előnyük olyan tetemesnek bizonyult, hogy a Szolnok képtelen volt ledolgozni hátrányát: végül 72:63 lett az állás. A következő mérkőzést kedden 19 órakor rendezik Szolnokon.