Sporthírek röviden

Véget ért a 2013/2014-es bajnokság, és ahogy minden évben, az MVM-Paks most is arra kéri szurkolóit, hogy szavazzák meg, ki volt a szezon legjobb játékosa a csapatnál. Ismét két fordulóból áll a szavazás, az első körben minden olyan játékos szerepel, aki a harminc bajnoki mérkőzés valamelyikén játszott. Most több játékost is megjelölhetnek június 16-ig. A második körben már csak az első három játékos fog szerepelni, és közülük fog kikerülni a győztes, az év játékosa.

Berkes Ferenc nyílt országos bajnok, Ács Péter szenzációs teljesítményével pedig Mitropa Kupát nyert a magyar sakk válogatott, adta hírül az ase.hu. A május végi Zalakarosi Sakkfesztivál egyben a női és férfi magyar nyílt bajnokság szerepét is betöltötte. Az erős külföldi nagymesterek mellett a hazai sakkéletet meghatározó játékosok is szerepeltek, hiszen ez a verseny jó felkészülést jelent az augusztusban, Norvégiában megrendezésre kerülő sakkolimpiára. Berkes Ferenc, az Atomerőmű SE fiatal nagymestere a legjobb magyarként megnyerte a férfi magyar bajnokságot. Emellett nagyszerű magyar siker született a Mitropa Kupán, amelyet a szlovákiai Rózsahegyen rendeztek. Ez már a 33. volt a sorban és a magyar férfi csapat 6. alkalommal szerezte meg a győzelmet. A győztes csapat tagja volt 2 paksi sakkozó, Ács Péter és Szabó Krisztián is. Itt Ács Péter lett a magyar válogatott legjobb pontszerzője és egyben a mezőny legjobb pontszerzője is.