Tarolt Gyutai Adrián Rijekában

Fotó: amdala.hu

Parádés teljesítményt nyújtott az Európa-bajnokságra kvalifikáló Alpok-Adria Sorozat rijekai futamán Gyutai Adrián. A Superstock 600-as kategóriában remekelő paksi motoros megszerezte első győzelmét az Alpok-Adria 600-as géposztályában, ahol mesterhármast ért el, hiszen sikere mellett ő indulhatott a pole pozícióból és övé lett a verseny leggyorsabb köre is. Ráadásul az előző, Pannoniaringen futott pályarekordja után immár Rijekában is az ő nevéhez fűződik a legjobb köridő, adta hírül a Tomracing Motorsport Team. Az IMRC – szlovák, cseh, lengyel, román és magyar versenyzőknek kiírt nyílt sorozat – eddigi négy futamából hármat megnyert a 23 éves paksi versenyző, és vezeti az összetettet. Az Európa-bajnokságra kvalifikáló Alpok-Adria Bajnokságban a hétvégén, Rijekában nyújtott remek teljesítményének köszönhetően – 10,3 másodperc előnnyel nyerte a szombati futamot, a vasárnapit vihar miatt lefújták – az ő nevével kezdődik a ponttáblázat. Most 19 pontos előnnyel várja a július 19-20-i folytatást a csehországi Mostban, ahol az Alpok-Adria mellett az IMRC-ben és a Magyar Bajnokságban is harcolhat a pontokért.