Sporthírek röviden

A labdarúgó NB I-ben ma pótolják be a 7. fordulóból elhalasztott MVM-Paks–Diósgyőri VTK találkozót, bár ahogy akkor, úgy az időjárás ezúttal sem ideális. A Diósgyőrnek nem lesz könnyű dolga, hiszen a hazaiak mindössze egyszer kaptak ki eddig a szezonban és külön motivációt fog adni számukra, hogy egy győzelemmel megelőznék riválisukat és a harmadik pozícióból várhatnák a hétvégi fordulót. A szerdai találkozót élőben közvetítik a Sport1-en.

Kaposváron javíthatja legutóbbi botlását a paksi kosárlabdacsapat az élvonalbeli férfi bajnokságban szerdán. Mindkét egylet vereséggel zárta az előző fordulót. Az ASE hosszabbítás után maradt alul a Sopronnal szemben, a Kaposvár pedig simán kikapott Szegeden (88–78).

Vasárnap 16 órától ismét dupla kézilabda mérkőzés lesz az ESZI sportcsarnokban. A Paksi Kézilabda SE férfi csapata a Soltvadkertet, a női a Holler UFC Dunaföldvárt fogadja.