Nem sikerült legyőzni a Szolnokot

Alulmaradt az Atomerőmű kosárlabdacsapata a Szolnoki Olaj ellen a Magyar Kupa elődöntőjében. Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE: 74-60.

Jól kezdték a meccset a Dzunics-tanítványok, 9-4-re sikerült ellépni, ám szolnokiak egy 9-0-s rohammal visszavették a vezetést. A második negyed is szoros volt annak ellenére, hogy a paksi dobószázalék nem volt túl fényes.

Sajnos a nagyszünet után egy hosszabb ideig tartó „rövidzárlat” következett, a dobások rendre kimaradtak, a Szolnok pedig értékesítette a lehetőségeit, és a félidei 5 pontról 15-re növelte előnyét. Az utolsó felvonásban hiába küzdött a Paks, nem tudott faragni hátrányából, talán a nagy lehetőség miatti megilletődöttség tudható be, hogy a fontos pillanatokban megremegett a kezük.

Holnap még lehet javítani: szombaton 15.30-kor a Sopron-Kecskemét párharc vesztesével fognak találkozni a piros-kékek a bronzéremért a budapesti Tüskecsarnokban. A mérkőzést a Duna World közvetíti.