Pupp Noémi K1 1000 méter után 500 méteren is Európa-bajnok

Aranyérmes lett Pupp Noémi a bascovi korosztályos kajak-kenu Európa-bajnokságon ifjúsági női K1-ben 1000 méteren szombaton. Az Utánpótlássport.hu honlap szerint a romániai Bascovban rendezett versenyen Noémi óriási fölénnyel győzött, majdnem négy másodperccel előzte meg a másodikként záró román riválist. Vasárnap újabb aranyérmet szerzett Noémi: óriási csatában nyert K1 500 méteren, vagyis olimpiai számban az ifjúsági mezőnyben a dán Knudsen és a szerb Dostanic előtt.

A szintén ASE-színekben versenyző Horányi Benjáminnak az egyik legsűrűbb mezőnyben kellett helytállnia. Már a fináléba kerülni is kemény feladat volt, és a 200 méteren csak nüanszokon múlnak a helyezések, ahol végül a paksi kajakos a nyolcadik helyet szerezte meg, élete leggyorsabb 200 méterét teljesítve, írta meg a klub honlapja.