Parádésan kezdte a szezont az ASE kosárlabdacsapata

Lejátszotta a 2017/2018-as bajnokság első mérkőzését az ASE élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata a szombathelyi Falco ellen. A Gesztenyés úti csarnokban rendezett mérkőzésen a feldobás előtt köszöntötték az Eb-t megjárt vendég és hazai játékosokat. Az első negyed közepétől magához ragadta a kezdeményezést a paksi csapat, az utolsó percekben Gulyás és Allen tripláival jelentős előnyt szerzett. A második negyedben tovább tartott a jó játék, Hinds vezérletével tovább növelte előnyét az ASE. A nagyszünet után állva hagyta ellenfelét a Paks, Allen volt leginkább elemében, a negyed közepén már kialakult a 20 pont körüli hazai előny, ami meg is maradt a 30. perc végére. 8-0-ás rohammal kezdett a Falco, 73-59-nél időt kért Teo Čizmić. Sikerült rendezni a sorokat, és újra növelni az előnyt, könnyedén játszott az Atom, a vendégeknek esélye sem volt szorosabbá tenni a mérkőzést.

Teo Čizmić: Nehéz mérkőzés volt mind a két csapat számára, úgy vélem remek csapat a Falco, náluk és nálunk is megvannak a problémák. A játékosaim nagy szenvedéllyel és akarattal léptek pályára, az első félidőben dobott 51 pontunk engem is meglepett.

Javion Ogunyemi: Kemény mérkőzés volt, az első perctől igyekeztünk jól védekezni, amit sikerült is megoldani.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84–68 (27–20, 24–18, 22–13, 11–17)