Második lett az ASE a IX. Orosz László-emléktornán

Kaposváron, a IX. Orosz László-emléktornán lépett parkettre az ASE férfi kosárlabdacsapata. A pénteki játéknapon a pécsi csapat ellen lépett pályára a Dzunics legénység, és egy kiélezett, szoros összecsapáson négypontos győzelmet aratott. Pécsi-VSK Veolia – Atomerőmű SE 87 – 91 (32-23, 17-25, 15-23, 23-20). A másik ágon a hazaiak a Szegedet győzték le, és jutottak a döntőbe.

A fináléban a hazaiak az első negyedben 15 büntetőt dobtak, az ASE háromjával szemben. Porter bokája rögtön az elején kiment, Earlyt szájon vágták, Lórántra pedig 3 faultot fújtak 5 percen belül. Ennek ellenére az első negyedet csak 5 ponttal nyerte a KKK. A második felvonás elején 11-2-es szériával indított a paksi csapat, de rendezték a sorokat a hazaiak, és ők vonulhattak előnyben a szünetre. A harmadik tíz percben jobban játszottak Lóránték, és egálra jöttek fel a 30. perc végére. Az utolsó etapban egyik fél sem tudott ellépni, sajnos ekkor Dramicsnyin keze kezdett elsülni, és sorra estek be a távoli dobásai. A végén mégis az ASE kezében volt a győzelem lehetősége, de Evans triplája kimaradt az utolsó pillanatban. Kaposvári KK – Atomerőmű SE 74-72 (17-12, 22-20, 16-23, 19-17).