Kaposvárra került a bronzérem

A tegnapi két vesztes játszott a bronzéremért a VII. Morgen Ferdinánd kosárlabda emlékverseny második napján. A cseh és amerikai irányítóját nélkülöző Brno, valamint a magasemberei nélkül pályára lépő Kaposvár kemény, ki-ki meccset játszott.

Az első negyed elején ellépett hét ponttal a Brno, de összekapták magukat Baki Gergőék, és megfordították az eredményt a tízedik perc végére. A második felvonásban felzárkózott a cseh társaság, és nem hagyta ellépni ellenfelét, egyenlő állásnál ért véget az első félidő. A harmadik negyedben ismét hétpontos előnyre tett szert az EBB, de nem tudta sokáig megtartani. Feszült hangulatúvá vált a mérkőzés, többször kellett szétválasztani a játékosokat, az eredmény azonban továbbra is szoros maradt. Az utolsó felvonásban sem változott a játék képe egymás nyakán lihegtek a felek, aztán bő három perccel a vége előtt 5 ponttal ellépett a KKK. A hátralévő időben már nem tudott újítani a Brno, Norfleeték megőrizték előnyüket, és ezzel megszerezték a bronzérmet. Kaposvári KK – EGOÉ Basket Brno 74-67 (21-17, 17-21, 17-18, 19-11).