Jelentős beruházás történt a PSE teniszsporttelepén

A salakos pályák 2019-es megújítása után – néhány év szünetet követően – most jelentős beruházást valósított meg a PSE tenisz szakosztálya. A sportegyesület és a szakosztály vezetésének tenisztelep fejlesztési koncepcióját a közelmúltban sikerült a realitás szintjére emelni, és megkezdődhetett a sürgető feladatok megoldása, mondta el Simon Zoltán, a Paksi SE tenisz szakosztályának elnöke. Mint részletezte, felújították a teniszcsarnok 19 éves külső ponyvaszerkezetét, ami kedvezőbb fűtésköltséget eredményez már az idén. A ’80-as években épült teniszklubban megújultak a vizesblokkok a vendéglátó és az öltözői területen egyaránt. Kicserélték a külső nyílászárókat. Simon Zoltán azt is elmondta, hogy a közeljövőben az öltözőket és a zuhanyzókat szeretnék felújítani, ezzel a sportági fejlesztések végére is érnek.

Forrás: TelePaks

A tenisz szakosztály sikeres, az ott sportoló gyerekek létszáma megközelíti a 80-at. Jelentős az amatőr teniszezők aránya, az ő kényelmüket is szolgálja, az új foglalási rendszer bevezetése. A programnak köszönhetően megszűnt a készpénzmozgás, utalással is lehet fizetni a pályabérletért. Simon Zoltán arról is beszélt, hogy az atomerőmű-beruházáson dolgozó orosz munkavállalók nagy létszámban veszik igénybe a tenisztelepet, már többen vannak mint a paksi amatőr teniszezők. Ez azt is előrevetíti, hogy a téli pályakapacitás idővel bővítésre szorul.

Balog Judit, a Paksi SE ügyvezetője kiemelte, hogy a szabadidősport népszerűsítése, a város lakosságának megmozgatása az egyesület és a tenisz szakosztály alapvető célja. A már végrehajtott és a tervezett beruházásokkal is azt szeretnék elérni, hogy minél többen ragadjanak teniszütőt. Paks is támogatja ezt a célt, hiszen a beruházások a pályázati mellett önkormányzati forrásból valósultak meg. A pályázati keretbe kisebb beruházások még beleférnek, ilyen a belső nyílászárók cseréje. Az eddig elvégzett beruházások összege mintegy 35 millió forint.