Pakson kampányolt Lázár János

A Csengey Dénes Kulturális Központ elé várta az érdeklődőket Lázár János építési és közlekedési miniszter a térség országgyűlési képviselőjével, Süli Jánossal. A Lázárinfó Expressz paksi állomásán Lázár János azt mondta, az április 12-i parlamenti választásnak komoly tétje van, mivel szerinte csak a jelenlegi kormány tudja garantálni a magyar állampolgárok fizikai, energia- és létbiztonságát.

Forrás: TelePaks

– Igaz az, hogy 70 szobafórumot tartottál már? – Már túl vagyunk 70-en! Süli János képviselő-jelölt (Fidesz–KDNP) kampányáról is érdeklődött Lázár János építési és közlekedési miniszter a Lázárinfó Expressz paksi eseményén, melyre a Csengey Dénes Kulturális Központ előtti térre várták az érdeklődőket március 17-én.

Lázár János miniszter a családtámogatási rendszer mellett az április 12-i választás tétjéről is beszélt. Mivel most új kihívó ellen veszik fel a kesztyűt, így nem kizárt, hogy az utolsó 72 órában dől majd el a voksolás végkimenetele, mondta. Hangsúlyozta, csak a jelenlegi kormány tudja garantálni a magyar állampolgárok fizikai, energia- és létbiztonságát.

Kifejtette azt is, hogy az atomerőmű-bővítéssel megduplázzák a kapacitásokat, ami az ország működőképességének feltétele. Ehhez – mint mondta – szintén szükségük lesz parlamenti többségre, mivel azok az üzleti körök, akik a Tisza Párt mögött állnak abban érdekeltek, hogy Magyarország áramot importáljon.

A bővítés és üzemidő-hosszabbítás egyik fontos szereplője Süli János. A térség jelenlegi országgyűlési képviselője is számít a választókra április 12-én. A Lázárinfó Expressz a lakosok kérdéseivel zárult.