Szerző: telepaks
Hozták a papírformát a paksi kajak-kenusok
Három napon át zajlott Fadd-Domboriban a Vidékbajnokság, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szervezésében. Az esemény a magyar bajnoki versenyrendszer része. A Budapest és Pest megye, valamint a Vidék bajnokságok biztosítják a kvalifikációs lehetőséget a korosztályos országos bajnokságokra. Az 500, 1000, majd a 2000 méteres futamokon több, mint 1000 versenyző vett részt. Paksról az Atomerőmű SE kajak-kenusai közül mintegy 60-an indultak a megmérettetésen.
TovábbLelátó – 2025.07.15. –Atom Kupa Junior Nemzetközi Judo verseny & Magyar Kajak-Kenu Szövetség vidékbajnoksága
38 ország 473 versenyzőjének részvételével rendezték meg az idei Junior Judo Atom Kupát Pakson az elmúlt hétvégén. Az Atomerőmű Sportegyesületet 6 judos képviselte. Közülük a legjobban Szekeres Ábel szerepelt, az ötödik helyen végzett.
Fadd-Domboriban rendezte meg a Magyar Kajak-kenu Szövetség a vidékbajnokságot. Az Atomerőmű Sportegyesületet hatvanan képviselték a versenyen.
TovábbKözélet Közelről – 2025.07.14. – Vendég: dr. Hablicsek Nikoletta, Tolna Vármegye rendőr-főkapitánya
Tisztaság, becsület és szeretet. Ez a hosszú élet titka Tolna vármegye 100 éves rendőre szerint. Kovács Imre ny. rendőr alezredest a napokban a legfiatalabb vármegyében szolgáló rendőr, valamint a vármegye új rendőr-főkapitánya köszöntötte. Dr. Hablicsek Nikoletta a stúdiónk vendége, örülök, hogy eljött hozzánk jó napot kívánok.
TovábbGastroblues Magazin – 2025.07.11.
Egy héten keresztül irányult Paksra a rock, a blues, a jazz, a gasztronómia és a borkedvelők figyelme. 33. alkalommal adott otthont a város a Nemzetközi Gastroblues Fesztiválnak. Az egy hetes program a hagyományokhoz hűen a Gastroblues piknikkel zárult. A jótékonysági főzőverseny bevételét is a kárpátaljai testvértelepülés Visk kapta. Az egy hetes fesztivált foglaljuk össze mai magazinunkban, tartsanak velünk.
TovábbA holokauszt helyi áldozataira emlékeztek
Megemlékezést tartott a paksi zsidó lakosság deportálásának 81. évfordulójára emlékezve Paks Város Önkormányzata július 8-án. Az eseményen Barnabás István alpolgármester mondott emlékbeszédet, közreműködött Nagy Balázs alpolgármester és dr. Hanol János helytörténész.
TovábbA képzőművészet kapta a főszerepet
Kezdetét vette a Paksi Városi Múzeum nyári tábora. Az intézmény szervezésében a gyermekeket július 7. és 11. között életre kelt festmények címmel várták különféle foglalkozások.
TovábbFőszerepben a biztonságos tárolás
Bátaapátiban tett látogatást a Társadalmi Ellenőrző Információs és Településfejlesztési Társulás. A küldöttség most az ellenőrzési feladatait látta el. A Nemzeti Radioaktív-hulladék Tárolóban jó ideje egy költséghatékonyabb és helytakarékosabb megoldást alkalmaznak. A csoport tagjai megtekintették, hogyan néznek ki az új kompakt hulladékcsomagok.
TovábbGalántáról érkezett delegáció Paksra
Galántáról érkezett delegáció Paksra. A két fős küldöttség kiegészülve a paksi vendéglátókkal először végigszurkolta csütörtökön este a Paks – Kolozsvár labdarúgó mérkőzést, majd pénteken a Paksi Közlekedési Kft. központjába látogatott el. Megismerkedtek az elektromos buszokkal, az üzemeltetéssel, szervizeléssel. A találkozó alkalmával elhangzott, hogy a városvezetés kiemelt hangsúlyt helyez a testvértelepülésekkel való kapcsolattartásra.
Tovább









