Te Szedd!: Paks is csatlakozik az akcióhoz

Paks is csatlakozik a Te Szedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért akcióhoz. Április 12-én várják az önkénteseket. Az érdeklődők az Ürgemezei Szabadidő Parkban tudnak bekapcsolódni a szemétszedésbe. A civilek a kesztyűket és zsákokat 8.00 órától a regisztráció során a gyűjtőponton vehetik majd fel. Ugyanott a hulladékot összekötött zsákban 12.00 óráig kell elhelyezni.

Tovább

Fórum a bérlakásokról

Több ponton változott az önkormányzat bérlakásokkal kapcsolatos rendelete április 1-vel. A módosításokat lakossági fórum keretében ismertette Heringes Anita polgármester, valamint Szántó Zoltán, a vagyongazdálkodási osztály vezetője április 9-én. Heringes Anita a fórumon felhívta a figyelmet az igénylők által elkövetett típushibákra is.

Tovább

Aláírták a szerződést

Telket értékesített Paks Város Önkormányzata annak érdekében, hogy a beruházó amerikai stílusú gyorséttermet létesíthessen a 6-os főút nagy kereszteződésében. Az adás-vételi szerződést Heringes Anita Paks polgármestere és Böröcz-Molnár Szabina a BARTA és BARTA 2000 Kft. ügyvezetője írta alá a Városházán április 9-én.

Tovább

Egy viszonzatlan szerelem története

József Attila életművének egyik legvitatottabb és legérzékenyebb fejezetét idézte meg az Irodalmi önképzőkör április 8-án. A foglalkozás középpontjában a költő és egykori múzsája, Kozmutza Flóra kapcsolata állt. A résztvevők levelezések, naplórészletek és versek segítségével keresték a válaszokat a tragikus sorsú költő utolsó időszakának kérdéseire.

Tovább

Közélet Közelről–2025.04.09.- Heringes Anita félévértékelés

Dr. Palotás Kinga reumatológus és Dr. Felföldi Ferenc gasztroenterológus látják el az intézményvezetői feladatkört a Paksi Gyógyászati Központban. A Városháza nemrég arról tájékoztatott, hogy a két szakorvos a pályáztatási eljárás lezárásáig vezeti az egészségügyi intézményt. A mai adás vendége Heringes Anita polgármester, akivel a szektort érintő aktualitásokon kívül az elmúlt fél év eseményeit is áttekintjük.

Tovább

Kihirdették az eredményeket

Idén is sikeres volt az ÖKO Munkacsoport Alapítvány által szervezett Év Élőlényei című rajzpályázat. Összesen 185 óvodás és iskolás gyermek alkotása érkezett be a határidőig. A zsűrinek olyannyira nehéz dolga volt, hogy a legjobb helyezett rajzok és festmények mellett 15 különdíjat is kiosztottak a Csengey Dénes Kulturális Központban.

Tovább

Francia delegáció járt Bátaapátiban

Együttműködési megállapodást kötött a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Kft. és az ANDRA francia radioaktívhulladék-kezelő társaság. A dokumentumot Nős Bálint ügyvezető igazgató és az ANDRA képviseletében Sébastien Farin írta alá, Jonathan Lacôte francia nagykövet jelenlétében. Az együttműködés megkötését követően francia delegáció látogatott el Bátaapátiba, ahol a Nemzeti Radioaktív-Hulladék Tárolóban zajló munkákról, feladatokról tájékozódtak.

Tovább