Vége a rájátszásnak

Fotó: Molnár Gyula

87:82-re kikapott, így 3:2-es összesítéssel a Körmend jutott a legjobb négy közé a férfi kosárlabda rájátszásban. A szezon utolsó tétmérkőzésén a legeredményesebb paksi játékos Nick Williams volt, aki 20 pontig jutott.

A mindent eldöntő ötödik mérkőzésen végig fej fej mellett haladtak a csapatok, de az első etap végére az Atomerőmű SE akarata érvényesült. A nyitó szakaszt 22:15-re a piros-kékek nyerték, de a pihenő után néhány triplával ismét közelített a vasi egylet. A harmadik játékrészben ismét nagyon szoros lett az állás, az utolsó 10 perc előtt 61:58 volt a Körmend javára. Frost és Nick Williams révén próbálta tartani a lépést az ASE, de a túloldalról mindig jött válasz, írja az ase.hu. A hajrára fordulva pár ponttal a vendéglátók álltak jobban, akik elsősorban büntetőkből voltak eredményesek. Az atom bár remekül küzdött, ezúttal sem tudta idegenben legyőzni a Rába-partiakat, így a 2011-2012-es szezonban végül ötödik helyen végzett.