Arany Rózsa-díjat kapott Paks a Virágos Magyarország versenyen

A Virágos Magyarország környezetszépítő verseny egyik legrangosabb elismerését, az Arany Rózsa-díjat nyerte el Paks az idei megméretésen. Ezt a díjat minden esztendőben régiónként egy-egy településnek ítélik oda. Az oklevelet Klézl Terézia, Paks Város főkertésze vette át a Virágos Magyarország verseny idei eredményhirdetésén Nagykőrösön, mellette Szászy Zsolt, a DC Dunakom Városfejlesztési és Szolgáltató Zrt. parkfenntartási részlegének vezetője képviselte városunkat. – Ebben az évben nemcsak a város zöldfelületeit igyekeztünk megmutatni a zsűrinek, és azt a munkát, amit végzünk, hanem arra is igyekeztünk felhívni a figyelmüket, hogy milyen csodálatos természeti környezetben fekszik településünk – mondta Klézl Terézia, hozzátéve, hogy a virágos Sárgödör tér különösen nagy hatással volt a zsűrire. Szabó Péter, Paks polgármestere sajtótájékoztatón mondott köszönetet Klézl Terézia főkertésznek és a DC Dunakom Zrt. munkatársainak, akik nap mint nap sokat tesznek azért, hogy városunk szép, élhető település legyen. Paks korábban már többször is eredményesen szerepelt a környezetszépítő megmérettetésen. 2001-ben a városok kategóriájában első helyezett lett, majd a nemzetközi versenyben ezüstérmet kapott. 2014-ben a Zöldebb Városokért Mozgalom és a Magyar Kertépítők Országos Szövetsége közös különdíját nyerte el, 2015-ben a Földművelésügyi Minisztérium különdíját kapta meg a magyar növény- és virágkultúra megőrzéséért, 2016-ban a Magyar Tájépítészek Szövetsége különdíját, az Acélvirág díjat, tavaly pedig a Magyar Önkormányzati Főkertész Egyesület különdíját. Az idén Paks mellett Polgár, Sándorfalva, Cegléd, Jászfényszaru, Mosonmagyaróvár és Tatabánya kapott Arany Rózsa-díjat. A Virágos Magyarország Környezetszépítő Verseny 2018-as fődíjasa az ezer fő alatti falvak kategóriájában Dozmat lett, az ezer fő feletti falvak kategóriájában Csemő, az ötvenezer fő alatti városok kategóriájában Nagykőrös, az ötvenezer fő feletti városok kategóriájában Szolnok, a budapesti kerületek kategóriában pedig a IV. kerület. Ezek alapján a 25. Virágos Magyarország versenyre nevezett 324 település közül jövőre, az európai megmérettetésen Nagykőrös és Csemő képviseli Magyarországot.

Fotó: Molnár Gyula/Paksi Hírnök
Fotó: Molnár Gyula/Paksi Hírnök