Nagy csatában kapott ki az ASE

Fotó: Molnár Gyula

Az Atomerőmű izgalmas végjáték után hazai pályán 76:73-ra kikapott az ukrán Himiktől a férfi kosárlabdázók EuroChallenge-kupájában. Bravúrra készült az Atom, ami bár nem tűnt elérhetetlen célnak, az ellenfél számított esélyesebbnek a találkozó előtt, mivel légiósokkal megerősített kerete már hetedik idényét töltötte a nemzetközi versenyben, írja a Nemzeti Sport. Ennek ellenére az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a paksiak nagyrészt vezettek is az első tíz percben, Williams, Cole és Tóth Ádám lendített pontjaival a hazaiak játékán. A második negyed közepéig nem volt különösebb probléma az ASE teljesítményével, 25–25 után azonban megrekedt Völgyi Péter együttesének ponttermelése és 11 ponttal elhúzott a Himik.

A harmadik negyedben maradt a vendégelőny, azonban a záró játékrészben felzárkózott a piros-kék egylet: Wilson hármasának köszönhetően bő egy perccel a vége előtt már csak három pont volt a két gárda között, így a büntetőpárbajjal dúsított hajrá izgalmasan alakult, ám az utolsó hazai támadás tíz másodperccel a vége előtt nem sikerült, a vendégek 76:73-ra győztek.