Nem volt szép a búcsú

83:58-ra kikapott az EuroChallenge Kupa D Csoportjának záró fordulójában az ukrán Himik otthonában az Atomerőmű SE kosárlabdacsapata. Völgyi Péter együttese egy győzelemmel és öt vereséggel zárt a nemzetközi porondon. Sem a házigazda Himik, sem az Atomerőmű SE nem juthatott tovább a D csoportból, ettől függetlenül mindkét fél a szép búcsú reményében lépett parkettre kedden este. Aztán az összecsapás első 10 percében eldöntötte a mérkőzést a vendéglátó, írja a klub honlapja. Az ukránok előbb 10:0-s, majd Völgyi Péter időkérése után 13:0-s sorozatot produkáltak, így rövid idő alatt 25:2 állt a táblán. A negyed hátralévő részében a kezdőként pályára lépő Körtélyesi és Cole némiképp közelebb hozta az Atomot az ellenfélhez, azok azonban a folytatásban tovább növelték előnyüket. A térfélcserét követően tartósan 20 pont felett volt a különbség az egyletek között. A piros-kékeknek tagadhatatlan, hogy csak fellángolásaik voltak, elsősorban Lorenzo Williams célzott pontosan az Atomosok közül. A Popov vezette házigazda csapat abszolút győzelemmel és megérdemelten búcsúzott az EuroChallenge Kupától.

Ahogy korábban hírt adtunk róla, a sorozatos kudarcok miatt nem titok, hogy december 5-én ügyvezetői megbeszélést folytatott Tóth János szakosztály vezető az ASE gárdájával. Bár közölte, a gyenge szereplés ellenére egyelőre nem gondolkoznak edzőváltáson, a szakmai stáb és a játékosok értésére adta, ha nem javul a teljesítmény, cselekedni fognak. Az elszomorító szereplésnek nagy lehet az ára.