Elsöprő kézisiker Baján

– Októberben bajnoki mérkőzést vívott egymás ellen egyazon paksi egyesület két csapata. Fotó: Paksi Hírnök archív

Vegyes eredménnyel zárták a hétvégét a paksi kézilabdások a Bács-Kiskun megyei bajnokság 7. fordulójában. A PKSE második csapata szombat délután a csávolyi CSÁTESZ SE-t fogadta Pakson: a sérülések miatt tartalékos hazai egylet 27:16 arányú vereséget szenvedett a jó erőkből álló, felsőházi rájátszásra esélyes vendégcsapattól. Mindeközben a PKSE első számú gárdája a sereghajtó Baja otthonába látogatott. A paksi csapat már az első félidő közepére felőrölte a hazaiak ellenállását és 17:11-es félidőt követően ismét 40 gól fölé kerülve 41:24  arányban diadalmaskodott. Pach Alex szezoncsúcsot ért el 19 találatával, de a gárda minden tagja derekasan kivette részét a sikerből, mondta el lapunknak Oldal Ottó csapatvezető.

Hozzátette, a nagyarányú vendégsiker annak is köszönhető, hogy a csapat védekezése mérkőzésről mérkőzésre javul, amire szükség is lesz, ugyanis november 11-én az őszi szezon legkeményebb összecsapása következik az ESZI sportcarnokban. A megyében eddig a legtöbb (208) gólt szerző, jelenleg második helyezett PKSE a toronymagas favoritnak kikiáltott és a tabellát négy pont előnnyel vezető Kecel KC-t fogadja. A paksi KSE a nehéz mérkőzésre várja a lelkes szurkolókat is 15 óra 30 perctől. A kézi-rajongók a második csapatért is szoríthatnak, ami a PVSE Bácsalmás vendégeként Bácsbokodon lép pályára.