A legközkedveltebbek között Kiszli Vanda

Forrás: ase.hu

Kiszli Vanda maratoni világbajnok kajakos el sem akarta hinni, hogy lehet rá voksolni, azt meg már pláne nem, amikor kiderült: tizedik lett az Év sportolója-választás közönségszavazásán, írja az utanpotlassport.hu. A közönségszavazáson egy ideig versenyt futott egymással a tavaly két vb-aranyat nyerő, majd a rövid pályás Világ Kupa-sorozaton taroló Hosszú Katinka és a túraautós Michelisz Norbert, végül azonban utóbbi utcahosszal, sorozatban már harmadszor nyert. Azonban a listát böngészve érdekes meglepetés található. Az Atomerőmű SE maratoni kajakosa, Kiszli Vanda a rendkívül illusztris társaság élcsoportjában, a 10. helyen végzett. A huszadik születésnapját nemrég, decemberben ünneplő kajakos már 2011-ben ifjúsági világbajnok lett Czéllai-Vörös Zsófiával, egyéniben pedig a második helyen végzett. 2012-ben Caliban a világjátékokon szintén ezüstérmet szerzett, ahol még a világ legjobb maratoni kajakosát, Csay Renátát is megszorongatta.