Megküzdöttek a maratoni távval

Ketten teljesítették Paksról egyéniben a hétvégén megrendezett négynapos, Siófoktól Siófokig tartó balatoni szupermaratont. A teljes távot, azaz 195 kilométert Scheffer István és Túri Márton futotta le, utóbbi amatőr sportolóként ráadásul kiugróan jó teljesítménnyel zárt: a 25 év alatti férfi indulók kategóriájában a második helyezést érte el. A 7. Spuri Balaton és Félbalaton Szupermaraton mezőnye összesen 42 településen haladt keresztül. 18 országból érkeztek versenyzők a megméretésre, többek közt Hong Kongból, az USA-ból és Ausztráliából is. A 216 fős egyéni mezőnyben minden harmadik futó külföldi volt, írja a futanet.hu. A legtöbb kihívást rejtő szakasz a szigligeti várhoz vezető út volt, több kellemetlen emelkedővel. A tekintélyes táv teljesítése komoly felkészülést igényelt, a kiváló eredménnyel záró paksi Túri Mártont is gyakorta láthattuk a város utcáin edzeni. A kitartó munkának meglett az eredménye, a magyar tengert körülölelő 195,4 km-t 19 óra 47 perc alatt sikerült teljesíteni. Túri Márton 2012-ben, az első alkalommal megrendezett Atomfutáson összetettben 11.-ként, egyúttal legjobb paksiként ért célba.