Varga Szabolcs szlovák bajnok lett Ekelen

Fotó: Jancsó Nikoletta

Varga Szabolcs, az Atomerőmű SE Bulldog Kyokushin Karate Szakcsoportjának tagja szlovák bajnok lett Ekelen. Március 29-én rendezték Polgármester Kupa néven a nyílt szlovák bajnokságot. A Bulldog Kyokushin Karate Szakcsoportot Varga Szabolcs és Bárdos Viktor képviselte. -80 kg, felnőtt „C” kategóriában Bárdos Viktor kiegyensúlyozott, összeszedett versenyzéssel bronzérmet szerzett. Ugyanebben a kategóriában edzőtársa, Szarka Dávid a debreceni Shogun színeiben ezüstéremnek örülhetett, tudtuk meg Krasznai Tamás vezetőedzőtől.

+80 kg-ban legkisebb súllyal mérlegelt, de vita nélkül hengerelt Varga Szabolcs. 21 kilóval nehezebb ellenfelét kétszer is megfogta testre, így idő előtt befejezhette a küzdelmét. A korábban szintén Pakson edző Simon Péterrel vívott kemény meccset szintén a saját javára tudta fordítani így ő arany-, míg Simon Péter a Shogun színeiben ezüstérmet nyert.