Floorballban, unihokiban és bocsában is remekeltek

A Deák Ferenc Általános Iskola diáksportkörének floorball csapatai a 2013/14-es tanév során részt vettek a floorball diákolimpia kispályás, nagypályás és unihoki küzdelmein. Emellett a lányok a szövetségi versenyeken az érdi Ares színeiben Ares-Deák néven is szerepeltek. Az országos szintű eredmények közül kiemelkedik a kispályás sorozatban a IV. korcsoportos fiúk harmadik helyezése, a nagypályás vetélkedésen szintén ugyanezen csapat bronzérme és a hasonló lánykorosztály harmadik helyezése. Unihokiban az intézmény V. korcsoportos lánygárdája országos bajnoki címet szerzett, míg a IV. korcsoportos lányok a dobogó legalsó fokára állhattak. A szövetségi versenyeken nagypályán az U14-es Ares-Deák „A” csapat országos bajnok lett, míg az Ares-Deák „B” egység másodikként zárt, valamint az U19-es lány korosztály is ezüstérmet vehetett át.

Többévi szünet után a Magyar Bocsa Szövetség újra megrendezhette a diákolimpia küzdelmeit három korcsoportban. Az elődöntőkön átütő paksi sikerek születtek, ami előrevetítette a budapesti országos döntő eredményeit: a küzdelmeken két helyi intézmény diákjai is remekeltek. A Deák II. korcsoportjának „B” csapata első, míg „A” válogatottja második helyen végzett. A hetedik-nyolcadik osztályosok versenyén a „B” gárda szerzett bronzérmet, a Paksi Vak Bottyán Gimnázium VI. korcsoportos „A” egylete pedig országos bajnoki címet szerzett.