Két pontot szerzett Gyutai Imolában

Felemás hétvégét tudhat maga mögött a 2015-ös olasz bajnokság National Trophy 600 Supersport kategóriájában versenyző Gyutai Adrián. A 24 éves paksi motoros a legendás imolai aszfaltcsíkon nagy küzdelem után két pontot szerzett a vasárnapi futamon az olasz MIF Factory 2015-ös Hondájának nyergében, írja az amdala.hu. A Tomracing Motorsport versenyzője jóval előrébb végezhetett volna, ám a rajt utáni hármas baleset miatt már a pontszerzés is hatalmas bravúrral jött össze. Még a próbakörök alapján úgy tűnt – 12. helyen zárt a pénteki gyakorláson –, hogy akár a legjobb tíz sem elérhetetlen a számára, ám előbb az időmérőn, majd a versenyen sem volt szerencséje.

Az mno.hu azt írja, a 40 fokos hőségben rendezett első kvalifikáció első körében kiderült, hogy Adrián hibás gumival gurult pályára, majd a nagy forgalom akadályozta a jó eredmény elérésében: a 17. helyről vághatott neki a futamnak. Vasárnap aztán közvetlenül a rajt után éppen előtte történt egy hármas baleset, amit ugyan kikerült, ám szinte a pontszerző zóna is elérhetetlen messzeségbe került. Ám Adrián nem adta fel, fokozatosan dolgozta le a hátrányát, az utolsó körben megfutotta saját legjobb idejét, és bravúros teljesítmény után két ponttal zárta a futamot. Most az eddig megszerzett 9 pontjával összetettben a 14. helyen áll a negyvenfős mezőnyben. A National Trophy 600 bajnoki küzdelmei október 11-én, Mugellóban folytatódnak.