Három paksi a világbajnok magyar sárkányhajóban

Három paksi tagja is volt a magyar válogatottnak a sárkányhajó-világbajnokságon, Moszkvában. Fehér Imre, Kirschner Zoltán és Prancz Zoltán több távon és összeállításban is érdekelt volt, így tevékeny részese annak, hogy több érmet – köztük aranyakat is – nyert a magyar csapat. Prancz Zoltán arról számolt be, hogy 18 nemzet részvételével zajlott a vb, amit egyébként kétévente rendeznek. Számos országnál, köztük a magyar csapatnál is jellemző, hogy aktív vagy egykori élvonalbeli kajak-kenus sportolók erősítik a válogatottat. A legerősebb Oroszország, a kategóriák 80 százalékában ők nyertek, rajtuk kívül ez csak négy nemzetnek sikerült, beleértve hazánkat. Kéthajónyi legénység, azaz körülbelül negyven sportoló alkotta a magyar csapatot. A vb-n 200, 500 és 2000 méteres távokon mérték össze tudásukat a versenyzők korcsoportonként férfi, női és vegyes kategóriákban. A paksiakkal erősített gárda masters, azaz negyven fölötti kategóriában szerzett két aranyat, mellette pedig begyűjtött még négy ezüst- és két bronzérmet – tudtuk meg Prancz Zoltántól, aki 2012 óta tagja a sárkányhajó-válogatottnak. A felkészülésről elmondta, hogy alapvetően kajak-kenu edzéseken vesznek részt, illetve hetente egy alkalommal, Csepelen „összeülnek” annak érdekében, hogy az összhang is meglegyen.