A Kecskemét a döntő egyik résztvevője

A Kecskemét (KTE) és a Kaposvár (KKK) kosárlabdacsapatainak mérkőzésével kezdődött a VII. Morgen Ferdinánd-emléktorna. A pontszegény összecsapás első félidejében a lila-fehérek jártak egy lépéssel előrébb, de nagyobb előnyre nem sikerült szert tenni. A nagyszünet után sem változott a játék képe, a viszonylag lassú támadásvezetéseknek köszönhetően mindig felállt védelemmel találták szembe magukat a csapatok. Az utolsó felvonásban a somogyiak átvették a vezetést, de Wittman Krisztiánék tartották a lépést, és minden kapott pontra volt válaszuk. Két perccel a vége előtt egy triplával három pontra növelték előnyüket, a KKK pedig nem tudott egyenlíteni. Az utolsó másodpercekben jól sáfárkodott előnyével a KTE, egy ponttal megnyerte a mérkőzést, és bejutott a holnapi döntőbe, ahol az Atomerőmű SE – Brno mérkőzés győztesével találkozik.

KTE-Duna Aszfalt – Kaposvári KK 70-69 (16-14, 19-18, 17-18, 18-19). A Kecskemét legeredményesebb dobója Bozo Djurasovic volt 20 ponttal, a másik oldalon Rashun Davis 16 találatig jutott.