A Körmend jutott az elődöntőbe

A negyeddöntőkkel megkezdődött a férfi kosárlabda Magyar Kupa Budapesten, a Ludovika Arénában. Az Atomerőmű SE az Egis Körmend csapata ellen, az utolsó párban lépett pályára.

Rosszul indult a mérkőzés, már a negyedik percben 2-8-nál időt kellett kérnie Braniszlav Dzunicsnak. Sikerült rendezni a sorokat, és Lóránt pontjaival két pontra, 9-11-re felzárkózott az ASE. Ismét sorra maradtak ki a helyzetek, és a körmendiek tizenkét ponttal elléptek. Shepard talált be kétszer egymás után, de nem tudott tízen belülre kerülni a paksi csapat, a vasiak öt triplát dobtak az első tíz percben.

A második negyed eleje sem hozott sok változást, kimaradt dobások a paksi oldalon, szorgos pontgyűjtés a másik oldalon, 16-34-re léptek el a piros-feketék. Aztán végre Eilingsfeld megtörte a rossz sorozatot és bevágott egy triplát, majd Capers és Kis Raul is eredményes volt távolról, 30-36-nál időt kért a Körmend. Kovács Ákos hármasa után már csak öt pont volt közte, de a végére nyolc pontra nőtt a különbség.

A harmadik felvonás elején állandósult a tíz pont körüli vasi előny, továbbra is hadilábon álltak a pontszerzéssel a paksi játékosok. A hatodik percben, Eilingsfeld duplája után, 47-55-öt mutatott az eredményjelző, időt is kért rögtön a Körmend. A végén Kis Raul talált be távolról, de az utolsó találatot az ellenfél szerezte, tízpontos ASE hátránnyal ért véget a harmadik negyed.

Jackson és Shepard pontjaival zárkózott a paksi csapat, majd Paige kétszer is betalált távolról, 66-66-ot mutatott az eredményjelző, majd a hatodik perc elején Shepard pontjaival először vezetett a mérkőzésen az ASE. Ezután felváltva estek a kosarak, három perccel a vége előtt, Lóránt büntetője után, 72-71-re ismét a piros-kékeknél volt az előny. Rögtön érkezett egy tripla válaszul, majd büntetőkkel növelte előnyét a Körmend, egy 10-0-ás rohammal 72-81-re. Rossz megoldások, felesleges faultok követték egymást, másfél perc alatt kipontozódott Lóránt, Jackson, majd Paige is. Shepard triplája után 77-81-nél még felcsillant a remény, volt még vissza negyven másodperc, de a körmendiek jól őrizték előnyüket, és megnyerték a mérkőzést.

Atomerőmű SE – EGIS Körmend 80-86 (14-27, 21-16, 19-21, 26-22). ASE: Shepard 15/3, Jackson 7, Lóránt 16, Paige 8/6, Kovács Ákos 9/3, Eilingsfeld 16/6, Capers 3/3, Kis Raul 6/6, Valerio-Bodon -.

A negyeddöntők eredményei: Alba Fehérvár – Szolnoki Olajbányász 66-67 (17-16, 21-14, 12-20, 16-17), Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – PVSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22), DEAC – Naturtex-SZTE-Szedeák 87-80 (16-20, 27-19, 25-20, 19-21).

A kép illusztráció. Fotó: Szép Zsóka/TelePaks