A japán világbajnok állította meg Pupp Rékát

Június ötödikén megkezdődött a Budapesti Judo Világbajnokság, 118 ország, 664 versenyzőjének részvételével. A koronavírus-járvány miatt különleges a budapesti vb. A sportág történetében még sohasem fordult elő, hogy az olimpia évében is sor kerül a világbajnokságra, ráadásul arra sem volt példa, hogy néhány héten belül három világverseny – Európa-bajnokság, világbajnokság, olimpia – lépjenek tatamira a legjobbak. A mai (06.07.) napon máris szurkolhattunk egy paksi versenyzőnek, a világranglistán 18. helyen álló Pupp Rékának, az 52 kg-os súlycsoportban. Az első fordulóban a lengyel Agata Perenc ellen megdolgozott a győzelemért. Hosszabbításban, közel hét perc után aranyponttal, egy wazaarival lépett tovább a második körbe. A mérkőzés után Réka elmondta: mindig nagy csatákat vívunk egymással, fejben és fizikailag is felkészültem rá, hogy nem lesz könnyű dolgom. A második körben a világranglistán 40. Aleszja Kuznyecova következett. Az orosz versenyző sem tudta megállítani az ASE versenyzőjét, aki ipponnal győzött. A következő mérkőzését az első helyen kiemelt, 2017-es budapesti világbajnokságon aranyérmet nyerő, 2021-ben a katari Dohában megrendezett Judo World Masters-en ezüstérmes, japán Ai Shishime ellen vívta. A végig kiélezett küzdelmet egy wazaarival a japán lány nyerte, és bejutott a legjobb nyolc közé, Réka számára véget értek a küzdelmek a vb-n.

Fotó: judoinfo.hu