Zajlik a felkészülés a következő idényre

Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője hathetes felkészülést irányzott elő a labdarúgóknak, a zöld-fehérek immár 16. idényüket kezdik július végén a legmagasabb osztályban, az OTP Bank Ligában. Az előszezonban 7 mérkőzést játszik a PFC, ebből az elsőt június utolsó napján máris letudták, a rivális az NB II.-be frissen feljutó III. Kerületi TVE volt. Az összecsapás első félideje hazai fölényt hozott, Szabó Bálint góljára azonban Kokenszky révén válaszolni tudott a vendég, így 1:1-gyel vonultak a felek az öltözőbe. A térfélcsere után már a találatok számában is meglátszott az osztálykülönbség. A PFC-ben Windecker, Ádám, Bognár István és Haraszti betaláltak, utóbbi két játékos kétszer is eredményes volt, míg a túloldalon Kokenszky és Rajczi iratkoztak fel a gólszerzők közé. Végül a Paksi FC 7:2-re győzött a III. Kerületi TVE ellen. – A ritmus egy kicsit kevesebb volt mint amire számítottam, az egyéni megoldások is lehettek volna jobbak, de a felkészülés elején normális, hogy akadozik a játék. A második félidőre azonban már kiütközött a csapatok közti minőségi különbség – mondta Bognár György, a Paksi FC vezetőedzője. A zöld-fehérek a második edzőmeccsen ismét NB II.-es egylettel játszottak. A paksiak a Pécs gárdáját 5:2-re verték Bertus, Sajbán, Haraszti és Ádám találataival, utóbbi futballista duplázni tudott. Aztán a másodosztályban szereplő Budaörssel is megmérkőzött a PFC hazai pályán és 5-0-ra győzött. A felkészülés július 10-17. között Szlovéniában folytatódik, az OTP Bank Liga 2021/2022-es szezonja a hónap utolsó hétvégéjén kezdődik.