Kiszli Vanda duplázott a világbajnokságon

Kiszli Vanda. Fotó: TelePaks/Lelátó sportmagazin, archív felvétel

Két aranyérmet nyert Kiszli Vanda, az Atomerőmű SE versenyzője a romániai Pitestiben rendezett kajak-kenu maraton vb-n a hétvégén. Az első versenynapon a 3,4 km-es rövidkörös távon magabiztosan versenyezve győzte le a másodikként beérkező angol Lizzie Broughtont, és a harmadik helyen befutó Kristina Bedec-et.

A férfi kenu egyesek rövidkörös versenyében az ASE másik versenyzője, a születésnapját ünneplő Koleszár Zoltán a 13. helyen ért célba.

A kajak egyesek klasszikus, 26,2 km-es távján is Kiszli Vanda haladt át elsőként a célon, közel három másodperccel megelőzve nagy riválisát, Vörös Zsófiát, és az angol Lizzie Broughtont.

A csütörtöktől (09.30) vasárnapig tartott (10.03.) világbajnokság egyben kvótaszerző verseny is volt a jövő évi Világjátékokra, amit az Egyesült Államokban, az alabamai Birmingham-ben rendeznek.