Hétszeres világbajnok Kiszli Vanda

A portugáliai Ponte de Limában rendezték a maraton világbajnokságot. A klasszikus távon sorozatban negyedszer lett világbajnok Kiszli Vanda, így összességében már hetedik vb-aranyát nyerte az ASE örökös bajnok kajakosa. Vanda a negyedik körben a svéd Melina Anderssonnal – aki ezt megelőzően rövidkörön és U23 maratonon is győzött már ezen a vb-n –, valamint a brit Samantha Rees-Clarkkal robbantott, és hagyta ott a mezőnyt. Az utolsó futószakaszt követően még Andersson szállt vissza elsőként a hajóba, de szorosan követte Kiszli, a brit lány pedig már nem tudta tartani velük a lépést. A svéd és a magyar kajakos együtt fordult rá a 26,2 kilométeres táv utolsó pár száz méterére. Az izgalmas véghajrát a paksi lány bírta jobban, és 1,64 század másodperccel előbb ért célba. Az ICF (International Canoe Federation) stábjának azt nyilatkozta, hogy nagyon nehéz és fájdalmas verseny volt. – A víz sekély volt, így nehéz volt ülni a hullámokon, szóval nem is tudom, hogy csináltam. Nem voltam magabiztos, nagyon ideges voltam az egész verseny alatt, mert az evezés és a futás során is azt éreztem, hogy ez nem én vagyok. Lassú volt az egész, nem tudom mi történt velem, de boldog vagyok, hogy újra világbajnok lettem – összegzett.

Forrás: Kiszli Vanda Facebook-oldala/korábbi felvétel

A világbajnokság utolsó napján is szurkolhattunk paksi versenyzőnek, a kenu kettesek felnőtt mezőnyében – az U23-as korosztályban nem rendeznek C2-es versenyt – a 21 éves Besenyei Ádám, az ugyancsak 21 éves MTK-s Fodor Nicholassal a negyedik helyen ért célba.