Negyedik hely a nemzetközi utánpótlástornán

Kilenc csapat részvételével négynapos nemzetközi utánpótlás kosárlabdatornát rendezett az Atomerőmű SE. A két-két angol és olasz, az egy-egy cseh, osztrák és román csapat mellett a szlovák U18-as válogatott, valamint az Atomerőmű SE együttese lépett pályára. Ennek a tornának az első felvonása decemberben volt Olaszországban, ott és Pakson is négy-négy mérkőzést játszott mindegyik társaság. A végső győzelmet a szlovákok szerezték meg, az ASE összesítésben négy győzelemmel és négy vereséggel a negyedik helyen végzett.

Az első, olasz klub elleni összecsapáson szoros eredmény született, Atomcity ASE Paks – College Basket-2 83-87. A második napon az angolok ellen kiütéses győzelmet arattak, Moulton College – Atomcity ASE Paks 51-124. Az osztrák csapat sem járt sokkal jobban, Vienna United – Atomcity ASE Paks 59-107. A zárónapon a harmadik helyért a másik olasz csapattal játszottak, a vendégek a végjátékban kerekedtek felül, Atomcity ASE Paks – A.S.D. Pallacanestro 90-95. Pavlík Jan, az ASE edzője azt mondta, hogy nagyon hasznos volt ez a torna, de nyilván még hasznosabb lett volna, ha a két könnyű ellenfél helyett mással játszottak volna, mondjuk erősebbel, egy szorosabbat, győzelemmel. – Mikor a két olasz akadémiára gondolok, akikkel most játszottunk, egyből az jut az eszembe, hogy a két keretben összesen volt három olasz játékos, akik közül egyet cseréltek be. Amikor először láttam őket, akkor azt hittem, hogy nagyon kemény dió lesz ez nekünk, aztán, mint az a mérkőzéseken kiderült, keményebb lett. Azt sajnálom, hogy az utolsó mérkőzésen az első félidőben nem úgy pörögtünk, ahogy kellett volna, de ennek ellenére vissza tudtunk jönni a meccsbe. Ez így szokott lenni, hogy mész föl, fölfelé az eredmény után, aztán mire utolérted, addigra elfogysz. Az első meccsünkön az első olasz csapat ellen az első öt perc kivételével jól működött a csapatunk. Addigra sajnos kaptunk pár olyankor kosarat, amit nem kellett volna, de utána felébredtünk. Ugye olasz klub, egyetlen egy olasz játékosa sem volt, az edzőket is beleértve. Ezeknek az akadémiáknak két része van, az egyik az olasz. A másik a nemzetközi, ahol azt célozzák meg, hogy ezek a játékosok később amerikai egyetemekre menjenek, és ösztöndíjakat kapjanak, erre nevelik őket – összegzett. Arról is beszélt, hogy a csapatok játékosai általában egy-másfél évvel idősebbek voltak, mint az övéik. – Mi, úgy átlagban U18-as, vagy 18 év körüliek voltunk. A tornát nyerő szlovák válogatott is U18-as volt, de válogatott. Amit még hozzá kell tenni, hogy a szlovákoknak ez a korosztálya most kiemelkedő, a nyári Európa-bajnokságon a magyar U18-as válogatottnak nehéz dolga lesz ellenük, egy csoportban lesznek. Jelenleg tőlünk Géringer Gergő, és Kékesi Kolos tagja a bő U18 as válogatott keretnek, és reális esély van arra, hogy bekerüljenek a tizenkét játékos közé, akik aztán utaznak majd. A második és a harmadik meccsünkről tudtuk eleve, hogy könnyebb lesz. Az osztrákok ellen kiderült, hogy a bécsi csapat sem rossz, csak ugye akkor ők már a negyedik meccsüket játszották ellenünk két nap alatt, és látszott rajtuk, hogy elfáradtak. Főleg a két olasz csapat elleni meccs volt fejlődés szempontjából nagyon hasznos, most már csak a fiúknak kell felfogni, hogy nemcsak élesben, hanem az edzéseken is ilyen energiával kell dolgozni – mondta Pavlík Jan. Azt is elmondta, hogy a Duna Hotelben laktak a csapatok, és együtt érkeztek. – Nagyon örülök, hogy mindenki elégedetten távozott. A csarnokunk is nagyon tetszett nekik, sokkal szebb, mint amilyenekben ezeken a tornákon általában játszani szoktak. Mindenki, akivel együtt kellett működnünk nagyon segítőkészen állt hozzá. Én nagyon feltöltődtem, mert most kiderült, hogy képesek vagyunk egy ilyen tormát jól megszervezni. Nagy köszönet a szponzoroknak. Az is kiderült, hogy sok segítőkész ember van a városban. Nagyon hasznos volt, és úgy érzem a klub vezetése is így látta – zárta értékelését.