Győzelem az utolsó felkészülési találkozón

Az újonc NKA Universitas Pécs ellen játszotta a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését az Atomerőmű SE NB I/A csoportos férfi kosárlabdacsapata. A sérülések, illetve betegségek által megtizedelt keretből mindössze kilenc játékos állt Csirke Ferenc rendelkezésére. Tovább nehezítette a paksiak dolgát, hogy Mario Ihring a mérkőzés első perceiben vállsérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a találkozót. A szlovák válogatott légiós állapotáról később számol majd be az ASE. A Rátgéber Akadémia honlapja a következőket írta a Pécsett lejátszott meccsről: „A találkozó első negyedében pontosabban támadott a Paks, a játékrész Benke három büntetőjével ért véget. A második játékrész elején jobban használta ki a helyzeteit a vendégegyüttes, majd nagy menetelésbe kezdett az NKA Universitas Pécs, a Paks másodszor is időt kért, de nem tudta megállítani a pécsiek 10-0-s menetelését, 40-46-os félidei eredménnyel mehettek a szünetre a csapatok. A harmadik negyedben a hazaiak kemény védekezése egyre pontosabb támadójátékkal párosult, amelynek köszönhetően az NKA Universitas Pécs a vezetést is átvette, de nagyobb tempóra kapcsolt a Paks, és végül meg is nyerte az összecsapást.”

NKA Pécs – Atomerőmű SE: 90 – 96 (23-32, 17-14, 27-23, 23-27). Atomerőmű SE: White 28/18, Woods 22/3, Wright Jr. 13/9, Kovács 11/6, Sövegjártó 9/3, Dorogi 7/3, Radics 4, Ihring 2, Géringer -.

Forrás: Atomerőmű SE férfi kosárlabda Facebook-oldal