Bemutatta jelöltjeit a Fidesz–KDNP

– Újra ringbe szállok a polgármesteri posztért. Szeretném folytatni azt az utat, amelyet elkezdtem, azért, hogy városunk fejlesztését, megújítását tovább folytassam, de ezt nem egyedül teszem – jelentette be Szabó Péter azon a sajtótájékoztatón, ahol bemutatta a Fidesz–KDNP képviselőjelöltjeit. Az egyes körzetben Pálmai Klára, a kettesben Tóth Imre, a hármasban Molnár János, a négyesben Bizsi Sándor, az ötösben Hahn Krisztina, a hatosban Benke Gábor, a hetesben Leber Ferenc, a nyolcas körzetben Szél Benjamin kéri majd a választók bizalmát június 9-én, a helyhatósági választásokon.

Fotó: Molnár Gyula

Felkészült és elhivatott a csapat, hangsúlyozta Szabó Péter, aki az elmúlt időszakról és a jövő terveiről is beszélt. Azt mondta, hogy 2019 és 2024 között összesen 14 milliárd forintot fordítottak városunk megújítására, amely magában foglalta az infrastruktúra, a közterületek és zöldövezetek átalakítását. – A Duna-parti sétányunk és a közösségi terek újjászületése példátlan összefogásunk tanúbizonysága – emelte ki. Hangsúlyozta, hogy a Paks 2 projekt nagy jelentőséggel bír, mert nem csupán energiaellátásunk biztonságát és fenntarthatóságát garantálja, hanem városunk fejlődésének is motorja lesz. – Városunk előrelépésként élheti meg az erőmű bővítését. Infrastrukturális és közösségi fejlesztéseket hajthatunk végre ennek nyomán. Sok új munkahely jön majd létre, így útépítések, útfelújítások, vasúti fejlesztések, közösségi beruházások is lesznek – fogalmazott, hozzátéve, hogy folyamatos egyeztetés alatt áll egy 40 milliárd forintos városfejlesztési csomag, mely többek között tartalmazza a Csengey Dénes Kulturális Központ teljes körű rekonstrukcióját, gyermekintézmények fejlesztését, valamint útfelújításokat, például a főutca felújítását is.