Paksi Tavaszi Fesztivál: A 3 órás kertről hallhattak az érdeklődők

Őry Barnabás előadását hallgathatták meg az érdeklődők a Csengey Dénes Kulturális Központban, a Paksi Tavaszi Fesztivál keretében. A biokertész, a 3 órás kert című könyv szerzője március 12-én bemutatta újonnan megjelent második könyvét is, melynek témája a biointenzív zöldségtermesztés. Az előadás során a résztvevők megismerkedhettek a hatékony és eredményes biokertészkedés legfontosabb alapelveivel.

Tovább

Dr. Fenyvesi Csaba előadásával folytatódott a Harmadik Kor Egyeteme

Dr. Fenyvesi Csaba, a Pécsi Tudományegyetem Állam és Jogtudományi Karának egyetemi tanára tartott előadást március 11-én, a Paksi Harmadik Kor Egyeteme tavaszi szemeszterének második alkalmán a városháza nagytermében. A büntetőjog és a kriminalisztika professzora igazi világutazó, aki eddig 146 országba és 37 szigetre látogatott már el.

Tovább

Híradó – 2025.03.13.

Önkormányzat – Egy hónapja nevezték ki a lakópark-építésekért felelős tanácsnokot. Tudomány – Dr. Fenyvesi Csaba előadásával folytatódott a 3. kor egyetemee. Paksi Tavaszi Fesztivál – A 3 órás kertről hallhattak az érdeklődők.

Tovább

Kilenc szervezetet támogat a bizottság

Elbírálta tavaszi pályázatait a gazdasági, vagyongazdálkodási és városépítő bizottság március 11-i ülésén. A grémium februárban környezetvédelmi célokra, illetve sportegyesületek működésének támogatására írta ki a pályázatokat, amelyekre 15,5 millió forintot különítettek el a költségvetésben. Összesen mintegy 20 millió forintra érkezett igény a paksi egyesületektől, civil szervezetektől és alapítványoktól.

Tovább

Emlékezés és összetartozás

A Székely Szabadság Napja alkalmából rendezett megemlékezést az Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesülete március 10-én a Paksi Polgármesteri Hivatalban. Ezen a napon a székelység számára nem csupán a közös emlékezés, hanem az összetartozás érzésének kifejezése is hangsúlyos volt. A megemlékezésen köszöntőt mondott Bándi Imre, az Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesületének elnöke és Orbán Attila, a Tolna Vármegyei Közgyűlés elnöke is.

Tovább

Közélet Közelről – 2025.03.12.- A Székely Szabaság Napja összefoglaló

A Székely Szabadság Napja alkalmából rendezett megemlékezést az Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesülete március 10-én a Paksi Polgármesteri Hivatalban. Ezen a napon a székelység számára nem csupán a közös emlékezés, hanem az összetartozás érzésének kifejezése is hangsúlyos volt. A megemlékezésen köszöntőt mondott Bándi Imre, az Erdélyi Magyarok Tolna Megyei Egyesületének elnöke és Orbán Attila, a Tolna Vármegyei Közgyűlés elnöke is. Magazinunkban ebből láthatnak most összefogalalót.

Tovább