Harminc éves Paks rádiója

30 évvel ezelőtt szólalt meg először Paks helyi rádiója a 96.3-as frekvencián. Március elsején születésnapot ünnepelt a Paks FM. Reggel 9 órától egészen éjfélig készültek a hallgatók számára programokkal. A délelőtt folyamán valamennyi rádiós összegyűlt a stúdióban, ahol a születésnapi tortán meggyújtották a 30 gyertyát.

Tovább

Idén is nagy volt az érdeklődés

Március 1-jén az úszással útjára indult a 2025-ös „Fuss, ússz, kerékpározz a gyermekedért!” elnevezésű tömegsport-sorozat. A tanuszodában sok diák teljesítette szombaton reggel a 200 métert. A programra most is valamennyi paksi oktatási-nevelési intézmény jelezte részvételét. A sorozatot a Paksi Sportegyesület szabadidő szakosztálya szervezte.

Tovább

Közös gondolkodás a gyermekvédelem területén

Megtartotta éves szakmai tanácskozását a Paks Kistérségi Szociális Központ Család- és Gyermekjóléti Szolgálata február 28-án. A szakemberek átbeszélték az észlelő- és jelzőrendszer előző éves eredményeit, a működésével kapcsolatos tapasztalatokat. Áttekintették a védőnői szolgálat működését. Az előadások végén a jelenlévők megosztották saját észrevételeiket, illetve fontosabb kérdésekben is segítséget kérhettek.

Tovább

Rendkívüli ülést tartott Paks Gazdasági, Vagyongazdálkodási és Városépítő bizottsága

A grémium két témát vitatott meg február 27-én. A Paksi Közlekedési Kft. tervezett menetrend változtatása tovább módosul, mivel ezt a lakosok kérték. Ezen felül az ülésen egy egyéni képviselői keret felhasználásával kapcsolatos döntést is meghoztak a bizottság tagjai.

Tovább

Híradó – 2025.02.28.

Menetrend – Jóváhagyta a változásokat a Gazdasági, Vagyongazdálkodási és Városépítő bizottság. Szakmai tanácskozás – A jelzőrendszer kapta a főszerepet. Helytörténeti esték – A holokausztról szólt a legutóbbi előadás.

Tovább

Rendkívüli ülést tartott Paks képviselő-testülete

A városvezetés 4 témát vitatott meg február 26-án. Az igazgatási szünet elrendelésén túl a Paksi Közművelődési Nonprofit Kft. 2025. évi munka és szolgáltatási tervét is elfogadták. Határoztak még arról is, hogy újra indul a közbeszerzési eljárás, amelynek során kiválasztják a kivitelező céget, amelyik felújítja a paksi strand nagymedencéjét.

Tovább

Vízbe dobták a gondokat és a betegségeket

A farsangi ünnepkör lezárásaként télűző rendezvényt tartott a Paksi Napsugár Óvoda Eötvös utcai Tagóvoda február 26-án. Az intézmény hagyományainak megfelelően természetes anyagokból „kiszebábot” készítettek. A telet és a betegséget jelképező bábot ezt követően hangos énekszóval, csörgőkkel és kereplőkkel vitték egészen a Duna-partig, ahol aztán a vízre vetették.

Tovább