Megbűvölte a Falcót a spanyol varázsló

Fotó: Molnár Gyula

A szombathelyieket mintha leforrázták volna, döbbent tekintettel figyelték az atomosok előadását, akik szerdán nagyon elkapták a fonalat a negyeddöntőbe jutásért folytatott kupaharcban. A spanyol szakvezető, Gutiérrez Garcia csodát tett a piros-kékekkel. Két pont híján 40-ig jutott az ASE az első tíz percben, a másodikban pedig az is belefért, hogy a sok hiba miatt 14-nél megálljanak, mert a Falco mindössze három pontot tudott ez idő alatt szerezni. A paksiak a szünet után is tovább robogtak, a 30. percben már 40 pontra nőtt az ASE előnye. A vendégek becsületére legyen mondva, derekasan küzdöttek tovább, de a mérkőzés vége előtt Jancsikin és Szabó is kispadra került, így onnan nézték, ahogy a piros-kékek felteszik a koronát az esti teljesítményre. A vége 43 pontos különbséggel 107:64 lett a paksiak javára, így szinte biztos, hogy a jövő szerdai visszavágón a Falco már nem tud csodát művelni.