Magabiztos győzelem a jászságiaknál

94:78-ra győzött Jászberényben az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabdacsapata a bajnokság 19. játéknapján. Gutierrez Garcia Enrique együttese 11 győzelemmel és 7 vereséggel továbbra is a táblázat hatodik helyén áll.

A mérkőzés első perceiben pár ponttal a házigazda vezetett, de az atomosok hamar átvették a vezetést, amelyet többé nem is engedtek ki a kezükből. A tudatosan játszó Guttierez legények végig nyugodtan, a meccset kézben tartva kosárlabdáztak, a mérkőzés félidejénél már 40:53 volt az állás. A JKSE találataira mindig jött válasz a túloldalról, így bár becsületesen küzdött, nem tudta látványosan faragni hátrányát a vendéglátó. 60:67-ről indították a felek a záró 10 percet. Mivel keményített védekezésén az atom, így a fáradó jászságiak már csak elvétve vették be a paksi gyűrűt, míg a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőztes valósággal átrobogott ellenfelén. Szemre is tetszetős, gyors támadásokat vezetve 10, 15, majd a végjáték előtt már 20 pont lett a differencia.