A hosszabbítást már nem bírták a debreceniek

Az alapszakasz utolsó bajnoki mérkőzésén hosszabbítás után 101:92-re győzött az Atomerőmű SE kosárlabdacsapata idegenben a Factum Sport Debrecen ellen szerdán. Gutierre Garcia Enrique együttese így ötödik helyről várja a felsőházi rájátszást. Ismét Lorenzo és Nick Williams nélkül léptek pályára a piros-kékek, de nem okozott gondot a gárdának a légiósok távol maradása. Az már korábban eldőlt, hogy a Factum nem kerülhet a felsőházi rájátszásba, míg az ASE ötödikként végez, így tét nélkül zajlott az alapszakasz utolsó mérkőzése, ettől függetlenül a felek nagy lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. A mérkőzés folyamán végig váltva vezettek a felek, egyik csapat sem tudott határozottan a másik fölé kerekedni. Mivel a 40. perc végén 79:79 volt az állás, hosszabbítás következett: Frost, Kovács Ákos és Kámán Tamás rendre betalált, a fáradó Factum viszont nem tudta tartani a lépést, így ha nehezen is, de megadta magát a vendéglátó. A meccset a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatják.