Nem lehetnek elégedetlenek

Fotó: Paksi Hírnök archív

A harmadik helyről kezdte meg a felsőházi rájátszást a paksi kézisek felnőtt férficsapata a Bács-Kiskun megyei bajnokságban. Célként a dobogó harmadik fokát tűzték ki tudva, hogy a rájátszásban a csapatok zöme hasonló játékerőt képvisel. A kispadok hossza sokat nyom a latba a versenyen és a paksiak ezen a téren nem állnak valami fényesen. Bár 16 fős a keret, többnyire tíz játékossal küzdötték végig a bajnokságot és most sem jobb a helyzet. Szerencsére a csapat erőnléte megyei szinten kiválónak mondható és ez gyakorta segített a holtpontokon. A felsőházi rájátszás első mérkőzése presztízsrangadó volt, amely élvezetes csatát és kemény, férfias küzdelmet hozott. A csapat végig jól teljesített, a végjátékban elkövetett taktikai hibák miatt viszont 28:29-re kikapott a Miklós KC-től. Majd a fiatal lajosmizsei csapat ellen érvényesült a papírforma (36:28).

A sokkal esélyesebb listavezető Mizse KC ellen meggyőző volt a játék, de a végjáték ismét a rutinosabb ellenfél javára dőlt el. Végül a Dunaföldvár ellen lejátszott Tolna megyei rangadó első felvonását időn túli szabaddobásból szerzett góllal a Földvár nyerte. – Bár a rájátszás félidejéhez érve van egy kis hiányérzetünk az elvesztegetett pontok miatt, ellenfeleinket képesek vagyunk saját pályájukon is legyőzni. Még négy forduló van hátra, az utolsó fordulóban május végén a Dunaföldvár elleni hazai rangadóval zárjuk a 2012-13-as Bács-Kiskun megyei szezont – mondta Oldal Ottó, a kézisek csapatkapitánya. Az elmaradt győzelmek ellenére nem lehet elégedetlen a gárda, mivel átlövő párosuk a góllövőlista élén áll és a többiek is derekasan kiveszik részüket a gólszerzésből.