Nemzetközi mezőnyben aratott fölényes sikert

Fotó: Paksi Hírnök archív

A tavalyi év legeredményesebb magyar gyorsasági motorosának választott Gyutai Adrián a hétvégén a román superbike-bajnokság nemzetközi mezőnyében aratott fölényes sikert a horvátországi Fiumében, írja az MTI. A 23 éves paksi versenyző menedzsmentjének tájékoztatása szerint a Superstock 600-as kategória magyar bajnoka a szezon előtti tesztprogramjának keretein belül állt rajthoz a Supersport kategória 42 fős – olasz, német, horvát, izraeli és román pilótákat is felvonultató – mezőnyében.

Az időmérőn két másodperces előnnyel végzett az élen, a futamon pedig félperces előnnyel ért célba elsőként. A Tomracing Motorsport Team versenyzője tesztprogramjának költségeit német szponzora állja. A paksi motoros tavaly a magyar bajnoki címe mellett az Alpok-Adria és az IMRC nemzetközi sorozatokban egyaránt ezüstérmes lett, a spanyolországi Európa-bajnokságon pedig egyedüli magyar indulóként a pontszerző 14. helyen zárt.