Hivatalosan is megkapta a szabadkártyát Gyutai

Hivatalosan is megkapta a szabadkártyát a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as kategóriájának szeptember közepén sorra kerülő misanói futamára Gyutai Adrián. A Tomracing Motorsport versenyzője a pénzügyi feltételek teljesülése után rajthoz is állhat majd a versenyen.

A 24 éves paksi motoros menedzsmentje az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy a Nemzetközi Motor Szövetség szerdán megküldte a hivatalos levelet arról, hogy melyik kategóriában melyik versenyző jut szabadkártyás indulási lehetőséghez Misanóban. Gyutai 2013-ban Magyarország legeredményesebb versenyzője volt: a Superstock 600-as kategóriában magyar bajnoki címet nyert, ezüstérmes volt az Alpok-Adria és az IMRC nemzetközi sorozatban, az Európa-bajnokság egyetlen magyar indulójaként pedig a 14., pontszerző helyen végzett. A paksi motoros idén az olasz bajnokságban versenyez, és a zárófutam előtt kilenc ponttal a 14. helyen áll a több mint 40 tagú mezőnyben.

A gyorsaságimotoros-vb-n legutóbb 2011 novemberében állt rajthoz magyar versenyző, Sebestyén Péter.