Éremeső a kajak-kenu maraton magyar bajnokságon

Tavaly világbajnokságnak, most, május harmadik hétvégéjén országos bajnokságnak adott otthont a győri Aranypart, itt rendezte meg a maraton magyar bajnokságot a Magyar Kajak-Kenu Szövetség, írta meg az Atomerőmű SE honlapja. Az U23-as világbajnok Kiszli Vanda indult elsőként az ASE színeiben, a 26 kilométeres távon csak a sokszoros világbajnok Csay Renáta előzte meg, Vanda másodikként zárta a futamot.

Másnap a fiatalabbakon volt a sor. A 15 éves Hodován Dávid a kenu egyesek 15 kilométerét taktikus, érett evezéssel abszolválta, így a tavalyi produkcióját megismételve, sorozatban negyedik alkalommal az első helyen finiselt. Ahogy a klub honlapja megírta: Pupp Noémi idén az 500 méterre koncentrál, ennek ellenére a győri Sáling Laurával 18 kilométeren második helyen ért célba.

A kajakos Vajda Bence épphogy lemaradt az eredményhirdetésről, és a Somkert Máté–Klenk Botond kenupáros is a negyedik helyen végzett, áll az ASE.hu cikkében.