Két verseny, szép eredmények a tájfutóknál

Három vármegye (Baranya, Somogy, Tolna) közös szervezésében rendezték meg a tájfutó megyei Diákolimpia döntőjét áprilisban. A Kaposvár környéki terepen Hahn Márton (FII.), Hahn Zalán (FII.), Schreiner Balázs (FIII.), Nyirati Emma (NII.), Böröcz-Kiss Dániel (FIII.) és Hahn Máriusz (FVI.) jutottak tovább a májusban a szegedi és ópusztaszeri országos Diákolimpia döntőbe. Az országos döntő háromfutamos lesz, ahol rövid, hosszú és váltóverseny formákban mérhetik majd össze erejüket a versenyzők.

Fotó: magánarchívum

Április 16-án egy közeli terepfutó versenyen vettek részt a PSE tájfutói, mégpedig a solti Révbérpusztán. A kezdők és a kicsik 0,7 – 1,5 – 3,1 km-es pályákon a felnőttek 7 és 13,4 km-en küzdöttek. Az ovisoknál Császár Luca elsőként szakította át a képzeletbeli célszalagot, majd a következő futam az alsósok versenye volt, ahol a 1,5 km-en a lányok mezőnyében Wallner Alíz 2., míg a fiúknál Böröcz-Kiss Gábor 1., testvére Norbi a 3. helyen ért célba. A felsősöknél Nagy Nimródnak sikerült 3,1 km-en ezüst érmet szereznie. A felnőtt mezőnyben Böröcz Ildikó a 13,4 km-es távon magabiztosan győzött. Érdemes még Balogh Zsolt 7 km-en szerzett 4. helyezését megemlíteni. Szerencsére az időjárás kegyeibe fogadta a sportolókat, kicsit borongós volt, de nem esett az eső, számolt be szerkesztőségünknek a versenyeredményekről Kiss Gábor.