A térségben élők véleményét kérdezi az RHK Kft.
Egy, a közeli hetekben zajló közvélemény-kutatásról, szakmai tanulmányútról, a közeljövő egyéb programjairól is szó esett a TEIT május 29-én, Pusztahencsén tartott ülésén.
Közvélemény-kutatást végeznek Paks térségében a következő hetekben. A felmérésre a Radioaktív Hulladékokat Kezelő Nonprofit Kft. megbízásából kerül sor. A kutatás június első napjaiban indul, és három-négy hetet vesz igénybe. Minderről az RHK Kft. kommunikációs osztályvezetője beszélt a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT) Pusztahencsén tartott ülésén. Honti Gabriella elmondta, hogy az általuk megbízott kutatócég munkatársai mind a tizenhat TEIT települést felkeresik. A lekérdezés személyes lesz, és mintegy húsz percet vesz igénybe. Véletlenszerűen kiválasztott ötszáz fős mintával fognak dolgozni. A kommunikációs osztályvezető kiemelte, hogy az RHK Kft. kiemelt partnere a társadalmi párbeszédben, tájékoztatásban a TEIT, amely hatvanezer embert képvisel. A mostani kutatás keretében idén újra lehetőséget kívánnak biztosítani arra, hogy az itt élők elmondhassák véleményüket. – Válaszaik – mint kiemelte – segítik mind a TEIT, mind az RHK Kft. munkáját abban, hogy felmérhessék a tájékoztatással kapcsolatos igényeket, segítsék a hatékonyabb együttműködést. Honti Gabriella felhívta a figyelmet arra, hogy a kutatócég munkatársai az RHK Kft. ügyvezető igazgatója által aláírt megbízólevéllel fognak rendelkezni. Ha bárkiben kétség merül fel, hogy valóban e kutatás kapcsán keresték fel, kérhetik a megbízólevél és akár a személyi igazolvány felmutatását.
A társulás tárgyalt arról is, hogy idén Tengelicen tartják a hagyományos TEIT Napot szeptember 12-én, ahol szakmai előadásokkal várják az érdeklődőket, de szerepet kap a közösségépítés is. Szintén szeptemberben Pakson tartják a Nukleáris Létesítményekkel Rendelkező Európai Önkormányzatok Csoportjának (GMF) közgyűlését. A támogatási szerződések csúszása miatt őszre halasztják az eredetileg májusra ütemezett tanulmányutat. A társulás idén Angliában gyarapítja nemzetközi tapasztalatait.
A pénzügyi bizottság javaslatára a jövőben évente négy – két Tolna és két Bács-Kiskun megyei településen működő – civil szervezetnek nyújtanak támogatást olyan kirándulás megvalósítására, amelynek úti célja valamelyik nukleáris létesítmény meglátogatása.
A társulás felhatalmazta Bagó Zoltán elnököt és Gáncs István alelnököt arra, hogy a megnövekedett polgári védelmi feladatok tükrében egy részletes felmérést követően megkeressék a megoldást arra, hogy a társulás tagtelepülésein élők számára biztosítsanak egyéni védőeszközöket.
Dr. Bagó Zoltán elnök szóbeli előterjesztésére a társult települések felmérik, hogy a jogszabályváltozás miatt megnövekedett polgárvédelmi feladataik ellátásához milyen polgárvédelmi eszközökkel rendelkeznek, milyen további eszközökre van szükségük. A TEIT az összesített lista birtokában megteszi a szükséges lépéseket, hogy ezeket az eszközöket akár máshol felhalmozott, de nem használt készletekből átvegyék vagy forrást találjanak a beszerzésükre.