Ezeket a döntéseket hozta a képviselő-testület a májusi ülésen
A közbiztonság helyzetéről szóló beszámolók adták a május 29-i képviselő-testületi ülés első napirendjének témáját. A tárgyaláson megjelent a Paksi Rendőrkapitányság vezetője, Végh Lajos r. ezredes, r. főtanácsos, aki megköszönte az önkormányzat együttműködését, és beszámolóját kiegészítette az online csalások megelőzésére szolgáló figyelemfelhívással. Mint mondta, az online térben elkövetett bűncselekmények száma jelentős, mindenki legyen körültekintő azzal kapcsolatban, hova és milyen adatokat ad meg, hogy megelőzze a komoly, nehezen felderíthető vagyonvesztést. Csőglei István tűzoltó alezredes, a Paksi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetője ugyancsak megköszönte az együttműködést, az elmúlt év legjelentősebb paksi katasztrófavédelmi eseményeként az árvizet említette. Fontosnak tartotta megjegyezni, hogy az elmúlt évben a hatósági jogkört a katasztrófavédelmi kirendeltségtől a vármegyei kormányhivatalhoz helyezték, ahol hatósági és iparbiztonsági főosztályt hoztak létre. A paksi kirendeltséghez már csak a kéményekkel kapcsolatos eljárások, az utólagos tűzesetek kivizsgálása és hatósági bizonyítványok kiállítása tartozik. A rendezvényeket, kereskedelmi tevékenységeket a kormányhivatalnál kell bejelenteni.
A közbiztonságról szóló beszámolók elfogadását követően a képviselők közalapítványok és alapítvány kuratóriumának beszámolóját is egyhangúlag hagyták jóvá.
A 2024. évi költségvetés végrehajtásáról szóló zárszámadási rendelet tervezetet Barnabás István alpolgármester terjesztette elő. Elmondta: az elmúlt év rendkívüli volt. Váratlanul érte az önkormányzatot a nyári, 2,5 milliárd forintos helyi adóbevétel-elvonás, ezért módosítaniuk kellett a költségvetést, hogy az egyensúlyba kerüljön. Az alpolgármester úgy összegzett: 4,4 milliárd forint volt tavaly az állami elvonás, amely a 2,5 milliárdos adóelvonásból és az 1,9 milliárd forint szolidaritási hozzájárulás államkasszába befizetéséből tevődött össze. Barnabás István úgy folytatta: a város intézményeinek üzemeltetése költséges, sok az önként vállalt feladat, amelyek állami támogatása nem fedezi a bekerülési összeget.

A zárszámadás elfogadása után a 2025. évi költségvetésről és a végrehajtás rendjéről szóló rendeletet tárgyalták. Barnabás István ismertette: erre azért van szükség, mert bevételek és kiadások egyaránt nőttek. A módosítás okai között önként vállalt feladatok költségei és újabb állami elvonások is szerepelnek. Hozzátette: TOP Plusz pályázaton 405 millió forintot nyert az önkormányzat a Hajnal utca rekonstrukciójára, és a napokban érkezett a hír a Paksi Napsugár Óvoda energiatakarékos felújításának pályázati támogatásáról. A kiadások 518 millió forinttal nőttek, ismertette az alpolgármester. Ebben szerepel a Paksi FC kupagyőzelméért nyújtott 50 millió forint jutalom és a felhalmozási kiadások is 254 millióval emelkedtek. A Pakssal kapcsolatos idei állami elvonási tervek összességében mintegy 710 millió forintot tesznek ki, míg a feladat alapú támogatások csak az inflációval nőttek. Ilyen téren romlott a költségvetési egyenleg, húzta alá az alpolgármester. Barnabás István úgy folytatta: régóta húzódó megoldatlan feladatokban szeretnének előbbre jutni, mint például a sóstói tábor fejlesztése, a Csengey Dénes Kulturális Központban széksorok cseréje. A lakótelepi parkolás fejlesztésében is szeretnének idén előbbre jutni.
Leber Ferenc képviselő (Fidesz–KDNP) megjegyezte: a gazdasági, vagyongazdálkodási és városépítő bizottság május 29-i ülésén a védett épületek felújítására szánt 5 millió forint keret 4,7 millió forinttal történő megemelésére érkezett javaslat, mivel a három pályázó által igényelt összeg meghaladja a keretet. Ez a növekmény szerepel a költségvetés-tervezetben is.
Módosították a vásárokról és a piacokról szóló rendeletet. Heringes Anita arról beszélt: korábban szerződést kötött az önkormányzat egyéni vállalkozóval a piactér üzemeltetéséére, a szerződés hamarosan lejár. Értékbecslés megállapította, hogy az új bérleti díj miatt módosítani kell a rendeletet, ezzel a díjjal azonban a bérbeadás útján hasznosítás a vállalkozónak már nem rentábilis. A piac üzemeltetésére a DC Dunakom Zrt.-t kérik fel. Leber Ferenc tolmácsolta a gazdasági, vagyongazdálkodási és városépítő bizottság javaslatát arra, hogy a továbbiakban is legyen egy piacfelügyelő, aki mindig elérhető.
A polgármester és alpolgármester illetményének és költségtérítésének megállapítása is napirenden szerepelt. Heringes Anita elmondta: parlamenti döntés értelmében minden évben újra kell szavaztatni a polgármester, alpolgármester illetményét, az emelést pedig nemzetgazdasági átlaghoz kötik. A testületnek nincs mozgástere ebben.
Módosították a Paksi Gyógyászati Központ alapító okiratát, amire azért volt szükség, mert Tóth-Szivós Etelka, az új főigazgató határozott idejű szerződést írt alá, míg az eddigi főigazgató határozatlan idejű jogviszonnyal szerepelt az okiratban.
Ezt követően jóváhagyták az önkormányzat többségi tulajdonában álló gazdasági társaságok 2024. évi beszámolóját, a TelePaks Médiacentrum Nonprofít Kft. 2025. évi üzleti tervét, megválasztották a Paksi Közlekedési Kft. könyvvizsgálóját és elfogadták a Paksi Közlekedési Kft. 2024. évi közszolgáltatási jelentését.
A képviselő-testület ülését a TelePaks élőben közvetítette, a felvétel visszanézhető a telepaks.net oldalon, valamint a televízió YouTube-csatornáján.