Közélet Közelről–2025.06.25.- Vendég: Heringes Anita, Paks polgármestere

Június 9-én volt pontosan egy éve, hogy választási győzelmet ünnepelhetett a Paksi Deák Ferenc Egyesület. A szavazatok leadása óta eltelt 365 nap cseppet sem nevezhető eseménytelennek. De, hogy pontosan mi minden történt ezalatt az esztendő alatt arról is beszélgetünk a mai műsorban, más aktualitások mellett Heringes Anitával Paks polgármesterével.

Tovább

Népszerű volt a Múzeumi Piknik

Az Atomenergetikai Múzeum is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos sorozathoz. Izgalmas programokkal várták a látogatókat a szervezők június 21-én. Tűzoltói segítséggel akár 60 méteres magasságba is felemelkedhettek a résztvevők a „városnézés” nevű állomáson. A programok az intézmény 13. születésnapjához kapcsolódva a hiedelmek és a tévhitek világát járták körbe.

Tovább

Paks alpolgármestere nyitotta meg az új tárlatot

Bencze Barnabás „Paksi Géniusznak” állít emléket a Paksi Városi Múzeum. A tiszteletbeli muzeológus halálának 10. évfordulója alkalmából kiállítás nyílt a Múzeumok Éjszakáján. Az intézmény idén is csatlakozott az országos programsorozathoz. Június 21-én a Jókai 200 tematikához kapcsolódva múzeumpedagógiai, szakmai és szórakoztató programokkal is várták a látogatókat.

Tovább

Kéthetes tenisztábor zajlik a PSE-nél

A táborban is a versenyekre koncentrálnak elsősorban a Paksi SE teniszezői. Lakatosné Klopcsik Diána vezetésével a gyakorlás mellett szabadidős programok is várnak azokra a gyerekekre, akik a 2 hetes edzőtáborba jelentkeztek. Köztük van Kiss Bianka is, aki az idei évben az összes versenyét megnyerte.

Tovább

Szinergia – 2025.06.23.

A Siemens magyarországi leányvállalata fogja gyártani a Paks II. Atomerőmű irányítástechnikáját. A Magyar Nukleáris Társaság közgyűlésén ismertette a projekt aktualitásait Jákli Gergely. Bécsben a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség társadalmi kapcsolatokkal foglalkozó konferenciáján is terítékre került Paks II. Ezekkel a témákkal foglalkozik júniusi Szinergia magazinunk. Tartsanak velünk!

Tovább