Szerző: telepaks
Közélet Közelről–2025.06.25.- Vendég: Heringes Anita, Paks polgármestere
Június 9-én volt pontosan egy éve, hogy választási győzelmet ünnepelhetett a Paksi Deák Ferenc Egyesület. A szavazatok leadása óta eltelt 365 nap cseppet sem nevezhető eseménytelennek. De, hogy pontosan mi minden történt ezalatt az esztendő alatt arról is beszélgetünk a mai műsorban, más aktualitások mellett Heringes Anitával Paks polgármesterével.
TovábbTizedszer szállt fel a Főnix
Megtartotta jubileumi gálaműsorát a Főnix Táncegyesület. A tíz éves csoport a Csengey Dénes Kulturális Központban június 21-én várta az érdeklődőket. A műsort idén is, már hagyományosan a Nyitnikék Nappali Ellátó gondozottjai és gondozói nyitották meg. Az esten vendégfellépők is részt vettek.
TovábbNépszerű volt a Múzeumi Piknik
Az Atomenergetikai Múzeum is csatlakozott a Múzeumok Éjszakája országos sorozathoz. Izgalmas programokkal várták a látogatókat a szervezők június 21-én. Tűzoltói segítséggel akár 60 méteres magasságba is felemelkedhettek a résztvevők a „városnézés” nevű állomáson. A programok az intézmény 13. születésnapjához kapcsolódva a hiedelmek és a tévhitek világát járták körbe.
TovábbLelátó – 2025.06.24. – Vendég: Janóczkiné Kiszli Vanda
Két aranyéremmel és egy ezüstéremmel gyarapította éremgyűjteményét Janóczkiné Kiszli Vanda. Az Atomerőmű SE kajakosa a portugáliai Ponte de Limában rendezett maraton Európa-bajnokságon utasította maga mögé ellenfeleit és már készül az újabb megméretésekre. Janóczkiné Kiszli Vanda a Lelátó június 24-i adásának vendége.
TovábbJubileumi tanévzárót tartott a Pódium
Fennállásának 10. évfordulóját ünnepelte a Pódium Táncstúdió. Ebből az alkalomból gálaműsort rendeztek június 22-én, a kulturális központban. A rendezvényen szinte valamennyi táncos színpadra lépett, bemutatták díjazott koreográfiáikat is.
TovábbPaks alpolgármestere nyitotta meg az új tárlatot
Bencze Barnabás „Paksi Géniusznak” állít emléket a Paksi Városi Múzeum. A tiszteletbeli muzeológus halálának 10. évfordulója alkalmából kiállítás nyílt a Múzeumok Éjszakáján. Az intézmény idén is csatlakozott az országos programsorozathoz. Június 21-én a Jókai 200 tematikához kapcsolódva múzeumpedagógiai, szakmai és szórakoztató programokkal is várták a látogatókat.
TovábbKéthetes tenisztábor zajlik a PSE-nél
A táborban is a versenyekre koncentrálnak elsősorban a Paksi SE teniszezői. Lakatosné Klopcsik Diána vezetésével a gyakorlás mellett szabadidős programok is várnak azokra a gyerekekre, akik a 2 hetes edzőtáborba jelentkeztek. Köztük van Kiss Bianka is, aki az idei évben az összes versenyét megnyerte.
TovábbSzinergia – 2025.06.23.
A Siemens magyarországi leányvállalata fogja gyártani a Paks II. Atomerőmű irányítástechnikáját. A Magyar Nukleáris Társaság közgyűlésén ismertette a projekt aktualitásait Jákli Gergely. Bécsben a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség társadalmi kapcsolatokkal foglalkozó konferenciáján is terítékre került Paks II. Ezekkel a témákkal foglalkozik júniusi Szinergia magazinunk. Tartsanak velünk!
Tovább









