„Némi irigységgel figyeljük a magyar energiamixet”

Pakson járt a nukleáris erőművek vagy radioaktív hulladéktárolók területén található spanyol önkormányzatok érdekvédelmi szövetsége. A 30 polgármesterből álló delegáció a jelenleg is üzemelő négy blokkról, valamint az új atomerőmű építéséről is tájékozódott. A két napos látogatás során megtekintették a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló kamráit is Bátaapátiban.

Tovább

Fontos bejelentés a nyári csobbanásról

Előre nem látott feladatok jelentkeztek az Ürgemezei Strand nagymedencéjének felújítása során, így az idei évben is korlátozottan nyithat csak ki a létesítmény. A hírt Heringes Anita jelentette be. Paks polgármestere kifejtette a bontáskor kiderült, hogy a medence és napozóterasz folyókáinak vállrésze utólagosan készült, amely elvált a fogadófelülettől a csempeburkolattal együtt. Új folyókákat is kell gyártatni és beépíteni is.

Tovább