BBC: még nem szabad leírni Paksot

Sipeki parádés gólja

Mint arról tegnap este beszámoltunk, a hősiesen küzdő MVM Paks 1:1-es döntetlent játszott a csütörtöki mérkőzésen a skót Hearts együttesével a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában Székesfehérváron. A zöld-fehérek egy szép góllal még vezettek is az első félidőben, de egy igencsak megkérdőjelezhető büntetőből a skótok egyenlítettek, így kedvezőbb helyzetből várhatják a visszavágót. A mérkőzést követő nyilatkozatában a paksiak szakvezetője a furcsa büntetőre is kitért: A játékvezetőket nem szoktam minősíteni, ezúttal azonban azt kell mondanom, hogy nem voltak egyenlők a feltételek. És itt nem csak a 11-es előtti szituációra gondolok. Nem lesz könnyű dolgunk Edinburgh-ben, hiszen a Hearts-ot 17-18 ezer fanatikus buzdítja, de nem fogjuk feladni, mindent megteszünk a továbbjutásért.

A csütörtöki mérkőzés eseményeivel a piacvezető brit lapok is élénken foglalkoznak. A Guardian úgy fogalmaz, a Magyarországra érkező bordó mezesek elérték amit akartak, hiszen megszerezték a kulcsfontosságú idegenbeli találatot, ami a Hearts számára különösen fontos volt, hiszen hét év után találtak be újra az ellenfél pályáján  nemzetközi porondon. A BBC szerint annak ellenére, hogy nem sokat jósoltak a paksi csapatnak, Kis Károly gárdája labdabirtoklásban jóval felülmúlta ellenfelét és még semmiképpen nem lehet leírni Paksot, ugyanis a norvégok ellen már megmutatták mire képesek idegenben egy döntetlen után.