A Brno győzött

A XI. Morgen Ferdinánd férfi kosárlabda emléktorna második napján (09.10) a helyosztókra került sor az ESZI csarnokban. Először a harmadik helyért mérkőzött az előző napi két vesztes, a cseh Basket Brno (Kometa Kaposvár – Basket Brno 90-74) és az MVM-OSE Lions (Atomerőmű SE – MVM-OSE Lions 85-65).

Kevés pont és sok hiba jellemezte az első negyedet, sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok. A negyed vége felé elléptek a csehek, és egy dudaszós triplával zárták az első tíz percet.

Állva hagyta a Brno az Oroszlányt, még három perc sem telt el a második negyedből, amikor 35-20-at mutatott az eredményjelző. Hiába kértek időt a komáromiak, nem változott a játék képe, tovább nőtt a két csapat közt a különbség.

Megváltozott a játék képe, egy sokkal harcosabb, pontosabb Oroszlány jött ki a pályára a nagyszünet után, és tíz perc alatt több pontot szereztek, mint az első félidőben. A Brno 23 pontos előnye 9-re olvadt a harmincadik perc végére.

Az utolsó negyedben már nem tudta tovább fokozni a nyomást az OSE, rendezte a sorokat a Brno, és 7-8 pontos előnyét a végjátékig őrizve, biztosan nyerte a mérkőzést, és ezzel a harmadik helyért járó serleget.

Basket Brno –MVM-OSE Lions 84-73 (22-15, 27-11, 14-28, 21-19).
A legjobb pontdobók Brno: Pulpán 22, Zdanavicius 17/3, Krivánek 14/12, Siska 12. OSE: Gholston 24/9, Thomas 21.